صفحه اصلی آموزش اتصال به کانال دیجی تریدر در مامبل

آموزش اتصال به کانال دیجی تریدر در مامبل

سایت دیجی تریدر اقدام به برگذاری جلسات هفتگی در مامبل نموده است. اما بغیر از این جلسات هفتگی، سرور مامبل با هدف استفاده تمامی تریدر های عزیز بوجود آمده و در دسترس تمامی عزیزان (چه اعضای سایت چه عموم) قرار گرفته است.

ابتدا از لینک زیر آخرین نسخه ی نرم افزار مامبل را دانلود و نصب نمایید :

لینک برنامه مامبل برای دسکتاپ

لینک برنامه مامبل برای اندروید

پس از نصب کامل برنامه و احرای آن، پنجره ای به شکل زیر باز خواهد شد :

digitrader_mumble_01

در صورتی که این پنجره از ابتدا ظاهر نشد از منوی نمایش داده شده در شکل زیر استفاده کنید :

digitrader_mumble_02

اولین بار که مامبل نصب می شود، هیچ سروری جهت اتصال ندارید. بنابراین، مطابق شکل زیر گزینه افزودن سرور را انتخاب نمایید تا پنجره مربوطه باز شود :

digitrader_mumble_03

حال در پنجره جدید اطلاعات زیر را وارد نمایید. دقت کنید که گزینه آخر نام کاربری شما در سرور بوده و چیزی متفاوت از آنچه در تصویر مشاهده می نمایید را استفاده کنید. چنانچه در زمان اتصال به سرور اخطار داده شد که نام کاربری موجود در سرور فعال است، سرور مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و گزینه ی edit را زده و نام کاربری را در پنجره جدید تعویض کنید.

digitrader_mumble_05

بعد از افزودن سرور به لیست، برای اتصال به آن سرور، از لیست انتخاب نموده و دکمه ی اتصال را کلیک کنید.

digitrader_mumble_04

حال به سرور وارد شده اید. لطفا در زمان اولین بار استفاده از مامبل، قبل از ورود به اتاق ها از گزینه نمایش داده شده در تصویر استفاده نموده و با کمک ویزارد میکروفن و سایر تنظیمات مربوط به صدا را ست نمایید. بسیاری از دوستان بدلیل سهل انگاری در این گزینه برای خود و دیگران مشکلاتی ایجاد میکنند.

digitrader_mumble_06

در زیر گزینه ی نمایش داده شده در فوق، گزینه ی Text to speech را غیر فعال کنید (مطابق تصویر فوق). حال میتوانید با کلیک راست نمودن بر روی هر یک از اتاق ها گزینه ی join را مطابق شکل انتخاب کرده به آن وارد شوید. دقت کنید که اتاق مخصوص اعضای تیم دیجی تریدر خصوصی بوده و بدون داشتن اجازه از طرف ادمین برنامه اجازه ی ورود به آن را نخواهد داد. اتاق های خصوصی علامت گذاری شده در شکل جهت استفاده کاربران تهیه شده و در صورتی که نیازمند صحبت خصوصی با دوستی بودید میتوانید از آن استفاده نمایید.

 

digitrader_mumble_07

digitrader_mumble_08

در زمانی که شخصی خاص مشغول به صحبت است، عرف استفاده از مامبل آن است که سایر اعضا میکروفن خود را خاموش خواهند کرد. در زمانی که فردی از پشت سیستم بلند می شود و در واقع قادر به شنیدن صحبت ها نخواهد بود، از گزینه بستن بلند گو استفاده میکند. در صورتیکه که تمایل به ضبط صحبت ها داشته باشید، در صورتی که اجازه ضبط از طرف سایر اعضای اتاق داده شده باشد، میتوانید از دکمه ضبط صدا استفاده کنید.

digitrader_mumble_09

نکته ی بسیار مهم برای کسانی که از گوشی های موبایل (بدون استفاده از هد ست) به سرور مامبل وصل می شوند و یا از اسپیکر به همراه میکروفن مجزا استفاده می کنند : تنها در زمان صحبت خود میکروفن را باز بگذارید (به صورت جایگزین می توانید از گزینه فشار دادن دکمه جهت صحبت در ویزارد اشاره شده در فوق کمک بگیرید و برای صحبت می بایست دکمه تنظیم شده را فشار دهید) در غیر این صورت، صدا به شدت اکو شده و برای همگان مزاحمت ایجاد می نماید.